Zajęcia Fitness

TBC -zajęcia o charakterze wytrzymałościowo – wzmacniające. Rozpoczynają się choreograficzną rozgrzewką po której następują ćwiczenia z wykorzystaniem piłek, hantli, gum i stepów. Ćwiczenia w pozycjach stojących, podpartych oraz pozycjach leżących. Zajęcia te charakteryzują się dużą ilością powtórzeń tych samych ćwiczeń, które są przeplatane elementami cardio. Trening kończy się około 10 minutowym stretchingiem. Odmiana zajęć, które zwiększają wydolność organizmu, przyspiesza spalanie tłuszczu, poprawia koordynację ruchową. Przeznaczone ćwiczenia dla osób średnio zaawansowanych, w każdym wieku.

ZDROWY KRĘGOSŁUP – to trening skoncentrowany na profilaktyce bólów kręgosłupa, uczeniu prawidłowej postawy ciała, wyrównywaniu napięć mięśniowych. Odciążenie kręgosłupa, jego stabilizacja oraz silne mięśnie grzbietu – to główne zalety zajęć. Na skutek często przyjmowanej pozycji siedzącej, narażamy kręgosłup na nadmierne napięcia i naprężenia. Ich następstwem są dokuczliwe bóle pleców. Specjalnie przygotowany zestaw ćwiczeń pozwala złagodzić następstwa nieprawidłowych nawyków i zapobiegać ich pogłębianiu. To znakomita przeciwwaga dla siedzącego trybu życia.

CROSSFIT – trening, który skierowany jest do każdego, zarówno do amatorów sportów, chcących tylko zrzucić zbędne kilogramy, jak i dla tych, którym sportowy styl życia pozwala nie tylko dbać o figurę, ale wpływa na sposób spędzania wolnego czasu. Crossfit jest uniwersalnym programem, odpowiedni dla każdego, niezależnie od poziomu sprawności i doświadczenia. Podczas treningu samodzielne dopasowujemy go naszych możliwości poprzez modyfikacje czasu wykonania ćwiczenia, ilości powtórzeń, intensywności itp.

PILATES – System ćwiczeń dążący do uzyskania równowagi mięśniowej w ciele. Spokojne, połączone z odpowiednim oddechem bardzo precyzyjnie wykonywane ćwiczenia poprawiają siłę, wytrzymałość i elastyczność mięśni, jednocześnie pozostawiając je smukłe i długie. To trening dla każdego bez względu na wiek i poziom wytrenowania. Rezultatem tych ćwiczeń są silne mięśnie głębokie odpowiadające za stabilizację kręgosłupa. Następuje zmniejszenie nadmiernego napięcia mięśni i bólów kręgosłupa, lepsza postawa, balans i koordynacja oraz obniża się ryzyko urazów.

ZUMBA – to zainspirowane Ameryką Południową zajęcia taneczno-ruchowe. To dynamiczny, ekscytujący oraz skuteczny program fitness. Zajęcia składają się z szybkich i wolnych rytmów wzmacniających i rzeźbiących sylwetkę. Zumba jest dla wszystkich bez względu na płeć, wiek, kondycję i umiejętności taneczno-ruchowe, gdyż łatwo można ją dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości. Nieważne więc czy masz naście czy kilkadziesiąt lat. Na zajęciach Zumby spotykają się cztery pokolenia ćwicząc i bawiąc na niej doskonale.

STEP to forma zajęć choreograficznych polega na stopniowym poznawaniu kolejnych elementów układu choreograficznego tak, by pod koniec ćwiczeń wykonać go w całości. Ten intensywny trening ma przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, poprawić koordynację ruchową i pamięć oraz zapewnić dużą dawkę radości, dzięki specjalnie dopasowanej do układu energetycznej muzyce. Na Stepie mogą ćwiczyć zarówno kobiety jak i mężczyźni w różnym wieku. Bardzo ważną rolę odgrywa prawidłowe wchodzenie i schodzenie ze stepu, ponieważ zapewnia to bezpieczeństwo wykonywanych ćwiczeń i pozwala uniknąć obciążania stawów. Ważne jest, aby dobrze się czuć przy wykonywaniu choreografii, czerpać z tego radość i satysfakcje. Te zajęcia pozwalają rozładować energię całego dnia. Dlatego warto spróbować i sprawdzić czy taka forma aktywności odpowiada naszym upodobaniom i predyspozycjom.

BIKINI FITNESSma na celu przygotowanie ciała do nadchodzącego lata i wyjścia bez kompleksów na plażę w bikini. Są to intensywne ćwiczenia cardio, przeplatane ćwiczeniami wzmacniającymi, skierowane do osób chcących wyszczuplić, ujędrnić i wyrzeźbić swoje ciało. Zajęcia z jednej strony pomogą spalić zbędną tkankę tłuszczową i zredukować cellulit, zaś z drugiej wymodelują i wyrzeźbią sylwetkę. Główny nacisk położony jest na najbardziej problematycznych partiach ciała: jak brzuch, uda i pośladki. Program skierowany przede wszystkim do zapracowanych kobiet, które do tej pory nie miały czasu przygotować się do lata i szybko chcą uzyskać wymarzone efekty.

LADY FITNESS – to zajęcia łączące elementy aerobicu z ćwiczeniami siłowymi. Skupiają się na wszystkich partiach mięśniowych. Dzięki używanym przyborom podczas ćwiczeń takich jak piłki, hantle itp nigdy nie wkrada się nuda. Poleca się osobom, które nie lubią skomplikowanych choreografii i chcą skupić się na wszystkich partiach mięśniowych.